ANALIZA CIAŁA

Skorzystaj z nowoczesnej technologii. Analiza składu ciała metodą Bioelectrical Impedance Analysis (BIA).

Pomiar wagi i analiza składu ciała

Ważenie i obliczanie wskaźnika BMI to już niejedyne liczące się metody w procesie odchudzania, z których można korzystać. Dzięki postępowi technologicznemu można skorzystać z analizy składu ciała. Bioelectrical Impedance Analysis (BIA), czyli analiza impedancji bioelektrycznej to badanie wysoce zindywidualizowane, które pozwala ustalić, w jakiej kondycji zdrowotnej jest nasz organizm i jaki jest jego wiek metaboliczny. Decydując się na analizę składu ciała w naszym studio, masz pewność, że oferujemy badanie wykonane z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych metod urządzeń medycznych, dzięki którym można uzyskać bardzo dokładne wyniki. Samo badanie jest bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne.
Po wykonaniu analizy składu ciała nasz specjalista omówi każdy parametr. Dowiesz się też, jakie choroby cywilizacyjne stanowią dla Ciebie zagrożenie (oraz w jakim stopniu), jak uzyskane wyniki wpływać mogą na Twoje zdrowie i samopoczucie.
Oferowana przez nas analiza składu ciała pozwala określić m.in.
wagę,
masę tanki tłuszczowej,
masę kości,
masę tkanki mięśniowej,
wiek metaboliczny organizmu,
wskaźnik BMI,
jaka jest przemiana materii,
zawartość białka,
zawartość substancji mineralnych,
wskaźnik tkanki tłuszczowej trzewnej
jakie jest nawodnienie organizmu.
Ilość wody wewnątrz i zewnątrz komórkowej

Jak przygotować się do badania składu ciała?

W dniu badania należy wypić minimum 2 szklanki wody i nie wykonywać intensywnych ćwiczeń.

Na 2 godziny przed analizą składu ciała nie wolno jeść obfitego posiłku.

Podstawowym warunkiem przy analizie poszczególnych segmentów ciała tą metodą jest kontakt z gołą skórą – dlatego należy zdjąć skarpetki czy rajstopy.

Dlaczego warto zrobić badanie

To badanie, które w precyzyjny sposób pozwala określić strukturę organizmu i kontrolować zmiany zachodzące w wyniku trenowania czy stosowanej diety (jej korygowania). To sposób na to, aby dowiedzieć się, czy mamy niedowagę, prawidłową masę ciała, nadwagę czy cierpimy już na otyłość.

Jak przebiega badanie

Badany staje na specjalistycznej wadze diagnostycznej, która zawiera na swojej platformie elektrody, uwalniające sygnał elektryczny o niskim natężeniu. Przesyłane sygnały przechodzą przez ciało, jedyny opór dla impulsu elektrycznego stanowi tkanka tłuszczowa, dzięki któremu dietetyk może określić skład ciała.

Przeciwwskazaniem dla analizy składu ciała są:

• ciąża,
• epilepsja,
• rozrusznik serca, stent, metalowe szwy lub inne wszczepione metalowe urządzenia,
• miesiączka w dniu badania może zniekształcić wyniki.

50% rabatu na pierwszy trening.
Umów się już teraz!

Proszę o rezerwację dla mnie treningu EMS z rabatem 50%.

Uwaga! Wysłanie tego formularza nie oznacza automatycznej rezerwacji. Przesłane zgłoszenie jest potwierdzane mailowo lub telefonicznie przez pracownika Impulse Studio.